A KREATÍV VÁLLALKOZÓK NEHÉZSÉGEI

A designereket, a független művészeket és a termelésben (fizikai vagy online) működő vállalkozókat egyre inkább motiválja, hogy kreatív vállalkozókká váljanak, saját kezükbe vegyék karrierjüket, fenntartva alapvető értékeiket és több pénzt tartva a zsebükben. 

 

A kreatív vállalkozás elindításához és a sikeres vállalkozás kiépítéséhez meg kell tanulni és használni az “üzlet művészetének” eszközeit. Ez azt jelenti, hogy költségvetést kell kidolgozni, márkát kell létrehozni, termékeket és szolgáltatásokat kell forgalmazni, védeni magunkat a tulajdonjogi perektől és biztonságban alkotni. Ezek sok munkát igényelnek, és a kreatív vállalkozó gyakran számos kihívással szembesül.

A BIZALOM HIÁNYA

A bizalomhiány bármikor beüthet, függetlenül attól, hogy egy start-upról van szó vagy egy évek óta működő vállalkozásról.

A bizalomhiány oka lehet családi okú vagy az iskolához kapcsolódó negatív emlékekből fakadó. Találjátok ki, honnan származnak ezek az érzések, és onnan készítsünk cselekvési tervet. Megvizsgálhatjuk a készségmegosztást, a testtartást és a hangmunkát, vagy megvizsgálhatjuk az őket visszatartó tudásbeli hiányosságokat.

 

Bár ez az egyik leggyakoribb kihívás, nincs gyors módja a kijavítására, mivel személyes tapasztalatokhoz kapcsolódik. 

 

IMPOSZTOR SZINDRÓMA

A fő tünetek olyan érzés körül forognak, hogy nem kellene ott lenned, vagy nincsenek készségeid a munkához, prezentációhoz stb. Az irónia az, hogy ha így érzel, akkor valószínűleg előrelépsz. A növekedés pillanataiban emelkednek felszínre legnagyobb félelmeink, és ez akkor történik, mikor azt hisszük, hogy valaki imposztornak tart bennünket.

PÉNZÜGYI ISMERETEK

A forgalom és a profit meg nem értése azzal a veszéllyel jár, hogy nem tudja megtervezni vagy megjósolni vállalkozásának jövőbeli pénzügyi stabilitását. 

 

A pénzügyekkel kapcsolatos küzdelem a termékek és szolgáltatások helyes árazásával kezdődik. Ijesztő érzés lehet az árképzés kiszámítása, amikor útnak indulunk. Vannak olyan dolgok, amelyeket figyelembe kell venni, például az elkészítéséhez és a prototípus gyártáshoz szükséges idő vagy anyagok költségei, de a termék vagy szolgáltatás piacra kerülésének általános költségei, például a webhely üzemeltetése és a stúdió fűtése – amelyeket sok kreatívok elfelejt figyelembe venni.

FOLYAMATOS TÁMOGATÁS

Egy vállalkozás felépítése nehéz lehet. Annyi időt töltünk önálló alkotással, hogy elfelejtjük, érzelmi támogatásra is szükségünk van. Kérjünk támogatást más kreatív vállalkozóktól. Lehet, hogy furcsa dolog ez a javaslat, de valójában számos pozitív előnnyel jár: különböző hálózatokat osztanak meg egymással, és gyakran megoldhatják egymás problémáit, mivel a kiinduló álláspont különböző.